Tasavvuf Ekibi

Profesyonel ve alanında tecrübeli ekibimiz ile özel gün ve gecelerinizde sizi yansıtacak ve hep sizinle anılacak programlar sunuyoruz. Devran Tasavvuf ekibi ile yapacağımız programlarda yüzünüzde gülücükler bırakıyoruz.Devran Organizasyon olarak tasavvuf musiki ekibi alanında diğer içeriklerde kaliteli hizmet anlayışımız ile sizlere güvenilir ve üstün hizmetler ulaştırıyoruz.Davetlilerinizi sıkmadan gönülleri fethedecek ve neşe katacak eserler seçerek programlara deneyimlerimizi yansıtıyoruz.

Tasavvuf Ekibi Olarak Teşrif Ettiğimiz Programlar

Tasavvuf musiki ekibi eşlik ettiğimiz organizasyonlar yerine ve zamanına göre farklılık oluşturabiliyor.En çok tercih edilen genelde dini düğün organizasyonlarıdır.Yine bunun yanısıra dini sünnet organizasyonları, ramazan etkinlikleri ve iftar organizasyonları, belediye etkinlikleri, yöresel etkinlikler ve çeşitli amaçlı düzenlenen programlardır.Tasavvuf içeriğine uymayan ortamlara ekip göndermiyoruz. Özellikle alkollü programlara ve dinimize hakeret içerikli konuşma yapılan yerlere ekip gönderimi yapmıyoruz.

 

Tasavvuf Müziği Ekibi Kaç Kişiden Oluşmalıdır?

Tasavvuf müziği ekibi minimum üç kişiden oluşmaktadır. Oturmalı grup ve ayakta solistli grup diye ikiye ayrılmaktadır.Oturmalı gruplarda üç kişiden on kişiye kadar kişi sayısı yükselebilmektedir. Ayakta solistli dediğimiz grupta ise minimum dört kişilik orkestra ve birde solist şeklinde en beş kişiden oluşmaktadır.Genelde kullanılan enstrümanlar şunlardır.

Bendir(def), ney, kanun, ud, keman, tambur, kudüm, çello, perküsyon aletleri( şems, gajon, shaker) gibi müzik aletleri kullanılmaktadır.

Tasavvuf müziği asırlardır insanlarımızın gönlünde yer tutmuş eserlerdir.Tasavvuf müziği ile mecazi ilahiler arasındaki fark şudurki; tasavvuf eserleri Hak dostlarının maneviyattan aldığı ve insanlara sunduğu beyitlerden oluşur.Bunlar şiir halindeyken müzisyenler bunların notalarını çıkarır ve bestesini yapar tasavvuf eserleri meydana gelmiş olur.Mecazi ilahileri ise her şahıs oturup içinden geldiği gibi kendisi yazıp besteleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.